I když budete otužilí jako přemožitel kanálu La Manche František Venclovský, přijde chvíle, kdy se budete muset s koupáním ve vlastním venkovním bazéně rozloučit. Příchod prvních přízemních mrazíků je posledním varováním, že příště už byste možná mohli měnit plavky za brusle.
Líbí se vám tento článek?
Samozřejmě nejde jen o vaši ochotu nořit se do ledové vody. Daleko důležitější je zabránit poškození bazénu a jeho technologií mrazem a také si usnadnit jarní opětovné zprovoznění bazénu. Jak tedy správně postupovat při zazimování bazénu?
„Zazimování proveďte nejpozději ve dnech, kdy minimální noční teploty vzduchu se ještě nedostávají trvale pod bod mrazu a kdy se teplota vody v bazénu pohybuje okolo 10 °C. Pokud máte vyjímatelné kovové schůdky, vytáhněte je, očistěte je a uskladněte. Poté vyčistěte vodu v bazénu od různých mechanických a organických nečistot: prachu, listí, hmyzu, větviček, které všechny dohromady tvoří viditelnou špínu. Tady vám pomůže hladinová síťka, velký kartáč a ideálně i bazénový vysavač – automatický či poloautomatický. Následně vydezinfikujete písek ve filtraci aplikací přípravku Azuro Chlor šok G – nasypete ho za provozu filtrace přímo do skimmeru,“ radí Radek Hanzlík, produktový manažer společnosti Mountfield.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět