Patříte ke knihomilům, ale už vám knihovna přetéká ze všech stran? Vadí vám, že nemůžete rychle najít knížku, na kterou přišla zrovna u kávy řeč? Dokonce si ani nejste jistí, jestli jste ji kdysi dávno někomu nepůjčili? Nejvyšší čas udělat si v knihovně pořádek, vyřadit, co už číst nebudete, a do zbytku zavést systém.
Líbí se vám tento článek?
Samozřejmě existuje také možnost přikoupit další regály na nové knížky, ale přiznejme si upřímně, že jen málokdo má doma tolik volného místa. A navíc další regály orientaci ve vaší knižní sbírce neusnadní, spíše naopak.
„Na první pohled se může zdát, že srovnání knihovny není důležité. Ale ve chvíli, kdy v knihovně najdete systém, získáte lepší přehled o tom, co doma máte za knížky. Logické uspořádání vám pomůže při pravidelném třídění – budete vědět, které knížky leží ladem a můžete je s klidným srdcem poslat dál, a které stojí za to si doma ponechat,“ vysvětluje Dominik Gazdoš, spoluzakladatel knižního second handu Knihobot.
Po systematiky
Ne náhodou se všechny veřejné knihovny drží stejného klíče: abecedy. Není totiž jednoduššího a logičtějšího uspořádání než podle jména autora. Samozřejmě je ale možné dále třídit knihy i do podkategorií jako v prodejnách knih: beletrie, cestopisy, kuchařky, knihy pro děti, životopisy, naučné knihy různého druhu apod.
Také čtěte: 5 nejlepších programů pro návrh interiéru pro váš vysněný domov
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět