SERIÁL – Každý typ podlahoviny má své cenové rozpětí, technologické nároky a nároky na stavební připravenost. Tyto faktory investorovi znesnadňují finální cenový odhad.
Líbí se vám tento článek?
Stavební připravenost konstrukce, jinými slovy její stav, je zásadní faktor volby podlahy podle druhu roznášecí vrstvy. Roznášecí vrstva je vrstva materiálu mezi izolační vrstvou kladenou přímo na konstrukci (hydroizolace, akustická izolace, tepelná izolace) a nášlapnou vrstvou podlahy (podlahová krytina).
Těžká plovoucí podlaha
Pokud jde o novostavbu zděného objektu nebo o prostor s nižšími nároky na vlhkost, je použita vrstva izolace proti vlhkosti a cementová (betonová) nebo samonivelační anhydritová stěrka, jedná se o takzvanou těžkou plovoucí podlahu (mokrý proces). Vzhledem k malé pevnosti betonu v tahu se při použití cementové stěrky doporučuje výztuž (kari síť). Anhydritová vrstva je pevnější v tlaku i ohybu, je objemově stabilní a pro svou výbornou tepelnou vodivost je ideální pro instalaci elektrického nebo teplovodního podlahového topení. V prostorách s trvale vyšší vlhkostí (koupelny, sklepy, garáže) je místo anhydritu vhodnější použít cementový potěr.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět