Obsah článku:
1. Krátký pohled do historie sádrokartonu
2. Základní vlastnosti sádrokartonu
3. Kolik barev má sádrokarton?
4. Skladování sádrokartonu
5. Montáž sádrokartonu
6. Rozdělení sádrokartonové desky
7. VIDEO: Jak správně opravit sádrokarton
Sádrokarton je jedním ze stavebních materiálů, které si získaly všeobecnou oblibu a možnosti jeho použití jsou skutečně neuvěřitelné široké. Umožňuje totiž rychlé a snadné řešení příček, podhledů i obkladů zateplených šikmin v podkroví. Používá se už dokonce i ke zhotovování pevných podlah a předsazených stěn. Se sádrokartonem se velmi snadno manipuluje, práce s ním je (až na přebrušování spojů) příjemná a čistá. Pokud je vhodným způsobem kombinován s kvalitní zvukovou a tepelnou izolací, umožňuje docílit velmi dobrých výsledků.
Práce se sádrokartonem se řadí mezi takzvané suché procesy ve výstavbě a protože se používá výhradně v interiérech, lze s ním pracovat celoročně bez ohledu na počasí. Navíc k jeho přednostem patří i to, že je vysoce ekologický a šetrný k životnímu prostředí, protože práce s ním, jeho výroba ani prvotní těžba surovin nijak nezatěžují přírodu. Hodí se pro odborníky i pro domácí kutily.
Pokud se o sádrokartonu a práci s ním chcete dozvědět víc, přečtěte si následující článek.
Líbí se vám tento článek?
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Dobrý den , chtěl bych se zeptat. Při namontováni sádrokartonových desek v koupelce, nevytvoří se mi tam časem plíseň? Děkuji za odpověď.