Přes rostoucí oblibu otevřených interiérů se bez vnitřních příček neobejdeme. Jen ty nám díky rozdělení prostoru zajistí pocit bezpečí, soukromí a intimity. Mají i další důležité vlastnosti, jako je například akumulace tepla a útlum hluku, nemluvě o tom, že na ně můžeme ledacos pověsit a upevnit.
Líbí se vám tento článek?
Jaké materiály se hodí pro stavbu svépomocí a které řešení vás vyjde nejlevněji? Nabídka na trhu je široká a můžete vybírat nejen podle ceny a váhy materiálu, ale i podle toho, zda preferujete stavbu svépomocí, či dodavatelsky, jestli potřebujete spíše akustický útlum, nebo akumulaci tepla apod. Podívejte se, jaké máte možnosti.
Cihly vynikají akustickými a akumulačními vlastnostmi
Cihly jsou proslulé svou pevností, dlouhou životností, výtečnými akustickými vlastnostmi a perfektní akumulační funkcí, proto jsou velmi oblíbené. Pro své unikátní vlastnosti se používají především k výstavbě příček v domech a bytech.
Do dřevostaveb bez těžkých akumulačních kamen se skvěle hodí příčky z nepálených cihel. Nesmí přijít do kontaktu s vodou, ale jinak skvěle absorbují vlhkost a v případě suchého vzduchu ji uvolňují do prostoru.
Na příčky z cihel lze pověsit i těžší břemena, jako je například kuchyňská linka. Stačí použít hmoždinky, které mají větší délku (alespoň 50 mm) a průměr. Příčka se k nosné stěně upevní vždy první cihlou každé druhé řady a jejím ukotvením plochou stěnovou sponou ohnutou do pravého úhlu. Její vodorovná část se poté vloží do malty mezi cihlami v příčce a její druhá svislá část se přišroubuje vrutem s hmoždinkou k nosné stěně.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět