Podkrovní vestavby jsou mnohými lidmi považovány za nejkomfortnější způsob bydlení. Půdní prostory přímo vybízejí k nepřebernému množství využití a často je to nejlevnější způsob, jak přijít k novému bytu či pokoji. Poradíme vám, na co se při přestavbě zaměřit a čeho se vyvarovat.
Líbí se vám tento článek?
Podkrovní prostory obyčejně slouží pro skladování nepotřebných věcí. Pokud do budoucna plánujete rekonstrukci střechy, je vhodná chvíle se zamyslet nad tím, zda společně s výměnou střešní krytiny nevyužít podkrovní prostor pro bydlení. Ne každý prostor pod střechou je vhodný na vytvoření obytného prostoru.
Prvním krokem by proto mělo být vždy kontaktování odborníka – projektanta, který zhodnotí stav existující střešní konstrukce a doporučí další kroky. Při rekonstrukci podkroví je třeba se podívat na více stavebně-technických faktorů, kterými jsou například sklon střechy, stav krovu, světlá výška místnosti, možnost vedení potrubí a podobně. Pro jakékoli další úkony je nezbytný stavební a technický posudek.
Pokud plánujete změnit opuštěný prostor pod střechou na obytný, počítejte s tím, že budete potřebovat stavební povolení. Ze zkušeností vždy doporučuji svěřit žádosti o všechna povolení do rukou odborníků. Ušetří vám to nejen čas, ale i spoustu nervů.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět