Správná velikost a uspořádání, odolnost a snadná údržba, to jsou hlavní požadavky na pracovní plochu v kuchyni. Máme pro vás několik praktických rad a zajímavou inspiraci.
Líbí se vám tento článek?
Pracovní plocha je přeneseně řečeno výkladní skříní vaší kuchyně a také nese na bedrech největší zátěž celého procesu přípravy pokrmů, musí odolávat poškrábání, nárazům, vlhkosti a vodě, usazování nečistot, vysokým teplotám i chemickým substancím obsaženým jak v potravinách (např. přírodním kyselinám a barvivům), tak v čisticích prostředcích.
Vybavení interiéru je často řešeno tak, že na pracovní plochu není příliš vidět, přesto byste neměli rezignovat ani na její vzhled. Správný návrh pracovní desky tedy vyžaduje vzít rozum do hrsti.
Členění pracovní plochy
Velikost pracovní plochy, potažmo kuchyňské linky závisí na počtu členů domácnosti a na tom, jak často vaříte. Uspořádání jde ruku v ruce s dispozicí kuchyňské linky. Pracovní plocha se tedy děli na tři zóny, které by měly na sebe plynule navazovat: mycí zóna (s dřezem), přípravní zóna (hlavní část pracovní plochy) a varná zóna (s odkládací plochou).
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět