Vířivky jsou jedním z případů, kdy bylo původně profesionální zařízení upraveno i pro běžné domácí použití. Za uvolněním a vodní masáží tak nemusíme nutně hned do lázní nebo wellness centra. Účinnou relaxaci od stresu a úlevu unaveným svalům si můžeme dopřávat denně v soukromí svého domova.
Líbí se vám tento článek?
Mluvíme-li o vířivce, nabízí se otázka nějaké definice. Co to přesně je? V nabídkách najdeme celou řadu pojmenování, ve kterých se občas ani samotní prodejci moc neorientují. A výrobci zase mívají tendenci vytvářet si vlastní kategorie, aby se nějak odlišili. V zásadě ale mluvíme o jednom jediném systému, jehož součástí je nějaká „nádoba“, vana, bazének s horkou vodou a vlastním systémem čerpadel, trysek, ohřevu a filtrace. A tento základ spolu s dalšími doplňky a výbavou se pak skrývá pod názvy jako whirlpool (což je vlastně anglický ekvivalent české vířivky), hydromasážní vana, vířivý bazén, hot tub, jacuzzi či perlivá koupel.
Vliv na duševní i fyzickou pohodu
Základní využití vířivek a masážních van vychází z lázeňství a rehabilitačních procedur. Z tohoto pohledu je zdravotní přínos jejich používání zřejmý. Možnost využít léčebných účinků hydromasáže v pohodlí domova posouvá tento účinek ještě o kousek dál. Z pobytu ve vířivce se může stát každodenní ozdravný a uvolňující rituál. Přesto je ale třeba zmínit často zmiňovanou, stále však opomíjenou pravdu, že v případě zdravotních komplikací je vždy namístě konzultace s lékařem.
Také čtěte: Všechno, co potřebujete vědět, než si pořídíte vířivku
Četnost a doba strávená ve vířivce jsou velice individuální hodnoty. Vyjít můžete z doporučení lékaře, případně výrobce. V praxi ale musíte zohlednit svůj stav a pocity, to znamená, že byste se po použití vířivky vždy měli cítit lépe než předtím. Důležitá je nejen doba strávená masáží, ale také zvolená teplota vody či masážní program.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět