Češi patří už roky k evropským rekordmanům v počtu bazénů na sto tisíc obyvatel, hned za Francii a Španělsko. V posledním roce jich přibyly další desítky tisíc. Proto logicky zájemci také stále zvyšují své požadavky jak na bazény, tak na jejich vybavení.
Líbí se vám tento článek?
„Česká republika je bezesporu bazénovou velmocí, zároveň třeba i Slovensko nebo Německo. To jsou státy, které jsou bez moře, vnitroevropské,“ potvrzuje Zdeněk Kohák, marketingový ředitel firmy Alukov. Ta nabízí kromě jiných konstrukcí i zastřešení bazénů.
Zastřešení, nebo zakrytí?
Zastřešit bazén znamená vztyčit nad ním konstrukci – obvykle z hliníkových profilů a polykarbonátových desek, zakrýt jej můžete například bublinkovou fólií, speciální plachtou, lamelovým systémem nebo posuvným terasovým krytem. O jednotlivých způsobech si postupně povíme.
Pokud jste investovali do bazénu a zastřešení nebo alespoň zakrytí odložili, nejspíš odklad přehodnotíte hned po první letní sezoně. Už proto, že v zastřešeném bazénu se v našich podmínkách dá koupat podstatně déle – tedy dříve na jaře a později na podzim.
Koupání pod střechou
„Lidé se mohou koupat i v nepříznivém počasí nebo horších klimatických podmínkách. A prodloužit si tak koupací sezonu až o dva měsíce,“ vysvětluje Zdeněk Kubica, jednatel firmy Alupo z Blanska, která se na bazénové zastřešení specializuje. Zastřešení navíc podle Kubici venkovní bazény chrání proti poškození zvenčí, čímž prodlužuje jejich životnost. „Ušetří to také náklady na údržbu vody, která vydrží déle čistá a teplá,“ přidává další výhody.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět