Fasádou domu se ztrácí 30 až 35 % veškerého tepla a okny přibližně 10 až 15 %. Dohromady se tedy svislými obvodovými konstrukcemi ztrácí téměř polovina veškerého tepla, které budově dodáváme.
Líbí se vám tento článek?
- Nesprávně upravený podklad stěny
- Špatné založení fasádního zateplovacího systému
- Nedostatečná tloušťka izolace
- Špatné lepení tepelné izolace
- Nedostatečné kotvení
- Vhodně zvolený typ izolace a hlodavci
- Zateplování těsně před zimou
- Použití nekompatibilních stavebních hmot a materiálů
- Chtít za každou cenu ušetřit
Stoupající výše nákladů za vytápění a náš komfort v letních i zimních měsících bývají rozhodujícími faktory pro izolační práce na fasádě domu. Díky různým dotačním projektům lze v současné době provést zateplení fasády za zlomek ceny. Než se však rozhodneme pro určitou formu zateplení, je nutno zajistit soulad mezi legislativou a požadovanými úsporami energie. Rozhodující je také to, jakou kvalitu zateplení očekáváme.
Zateplení fasády domu je poměrně velký a nákladný projekt. Je na místě jej provést správně a kvalitně. Neodborným nebo ledabylým postupem se můžeme dopustit fatálních přehmatů, které se jen těžko, pokud vůbec, dají odstranit. Jaké jsou časté chyby a jak je napravit?
Nesprávně upravený podklad stěny
Podklad pro vnější fasádní zateplovací systém musí být vyzrálý, bez prachu, mastnot, výkvětů, puchýřů a odlupujících se míst, biotického napadení a aktivních trhlin. Doporučuje se například omytí vodou tlakovou tryskou.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět