Pohodlné parkování není nutně závislé na stavbě garáže. Krytý přístřešek je cenově dostupné a estetické řešení pro venkovní parkování auta, které nabízí ochranu před nepříznivými povětrnostními vlivy, aniž byste museli investovat do nákladné stavby. V současnosti, kdy mnoho domácností vlastní více vozidel, se často hledají alternativy pro parkování, které efektivně využívají prostor na pozemku. Kromě přístřešku lze vhodně upravit plochu pomocí trávníku, kvalitní dlažby, štěrku, betonu nebo malty, což zajistí stabilní a praktický povrch pro parkování.

Líbí se vám tento článek?
Praktický přístřešek
Pokud nechcete nebo nemůžete investovat do stavby garáže a máte dostatek prostoru na pozemku, ideálním řešením pro vás může být krytý přístřešek. Náklady na jeho realizaci jsou mnohem nižší než u garáže, a navíc montáž probíhá rychle a jednoduše. Zastřešené parkovací stání ochrání vaše vozidlo před nepříznivými povětrnostními podmínkami, jako je déšť, sníh, UV záření, ale také před nečistotami, jako jsou podzimní listí nebo pyl v jarním období.
Výběr materiálů a stylů pro přístřešek je velmi široký a umožňuje přizpůsobení vzhledu a funkčnosti vašim potřebám. Dřevo je stále oblíbenou volbou, ale kromě něj můžete zvážit také hliník nebo ocel pro moderní a odolnou variantu. Kromě materiálu byste měli věnovat pozornost i velikosti, umístění přístřešku a zajištění pohodlného vjezdu a výjezdu. Dalším důležitým faktorem je sklon a tvar střechy, který ovlivní nejen estetiku, ale i odtok dešťové vody.
Co se týče zastřešení, můžete použít klasické pálené tašky, ale v posledních letech jsou stále populárnější i asfaltové nebo plastové šindele. Další možností je využití tvrzeného skla nebo komůrkového polykarbonátu (dutiny mezi vrstvami plastu), který má vynikající tepelněizolační vlastnosti, je nerozbitný a zároveň poskytuje dostatek světla, což z přístřešku dělá příjemný a praktický prostor.
„V případě dřevěných stojin je nutné řešit konstrukci tak, aby se dřevo bezprostředně nedotýkalo podlahy. Ideální je cca 10 centimetrů nad zemí. Dřevěnou část pak ukončete ocelovým kováním s opěrným trnem.“

Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.

Zeptat se & odpovědět