BLOG ČTENÁŘE – Milujete funkční a inovativní řešení? Pak jste tu správně. Provedu vás technologiemi na tiny house, který vlastníma rukama stavím. Tyto minidomky si o chytrá řešení přímo říkají, neboť jsou často v mobilní, snadno transportovatelné variantě. Má tak smysl investovat energii do bezpřípojkového fungování, aby vám v domku bylo komfortně i daleko od civilizace v krásné přírodě.
Líbí se vám tento článek?
Ti z vás, kteří mou práci pravidelně sledují na stránkách Zápisníku nebo na mém YouTube 2apples, vědí, že se snažím prozkoumat všechna možná řešení. A dnes jsou jimi zajištění energií a provozu domku na tisíc způsobů. Jedno z nich je nám všem dobře známé, elektřina, teplo a voda od externího dodavatele. Ač to dlouho vypadalo jako stabilní řešení, poslední rok ukázal, že spoléhat na třetí stranu může být vratké a pěkně se prodražit.
Šel jsem proto v myšlenkách o krok dál a zamýšlel se, jak s tiny house naložit, aby komfort obyvatelů nenarušila ani sebevětší energetická krize. Jistě víte, kam tím směřuji. K off-the-grid variantě, v překladu mimo systém a síť. Promyšlenému, funkčnímu a velmi sofistikovanému řešení.
Bez veřejného systému – bez problémů!
Takto vybavený domek tak můžete umístit kamkoliv a žít v něm plnohodnotný život, bez ohledu na zasíťování dané lokality. Čtěte pozorně, provedu vás jednotlivými aspekty práce.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět