BLOG ČTENÁŘE – Vítejte u dílu plného izolací. Jedno je jisté: izolace je jednou z nejdůležitějších prací na kontejnerovém domě, nebo v našem případě, kontejnerovém tiny house – minidomku. Zaizolování je třeba věnovat dostatek pozornosti a pečlivé práce. Stavba se vám za to odvděčí teplotním komfortem. Ať už půjde o příjemný chládek v parném létě, nebo komfortní teplo, když venku mrzne, až praští.
Líbí se vám tento článek?
Než se pustíme do izolování, je potřeba mít hotové všechny rozvody. V minulém díle jsem vás provedl natažením a zapojením vody, co tedy zbývá? Správně, elektřina a rekuperace. Nejde o nic složitého. Podle projektu si rozkreslete, co a kam umístit. Můj osvědčený projekt, podle kterého stavím, už visí na stránce chcisvujdum.cz.
Za symbolickou částku je tak dostupný všem, kteří chtějí stavět rychle a efektivně a nestojí o přešlapy a chyby. Po letech v oboru jsem už myslel na každou zásuvku pro holicí strojek i nabíječku u postele, takže se nemusíte bát, že byste s tímto projektem na něco zapomněli.
Elektřinu si natahuji sám a hravě to zvládnete i vy. Jen si vždy na konec drátu nezapomeňte poznačit, o co se jedná. Ať se v hromadě drátů vyzná i elektrikář, který vám síť zapojí. Také rekuperaci si natahuji svépomocí. Důležité je věnovat zvláštní pozornost místům, kde se trubka dotýká kovové konstrukce na sádrokarton nebo ocelové stěny či stropu. Takový dotyk by mohl vytvářet hukot nebo rezonanci v místnosti, což by byla pěkná nepříjemnost. Vypomozte si tak kouskem polystyrenu nebo jiného izolantu a všechna taková spojení podložte. Totéž platí i v případě, že se dotýká více rekuperačních trubek vedle sebe.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět