BLOG ČTENÁŘE – Náš seriál o stavbě minidomku z přepravního kontejneru dospěl do finále stejně jako samotná stavba. Jedno je už teď jasné: tiny house neboli minidomek je levné, rychlé a snadné bydlení. Tak snadné, že ho zvládnete i svépomocí. Já jsem toho důkazem! Bez technického vzdělání, jen šikovnýma rukama a přemýšlivou hlavou jsem za tři měsíce s rozpočtem do 600 tisíc Kč vytvořil pohodlné rekreační útočiště pro svou rodinu se dvěma malými dětmi.
Líbí se vám tento článek?
Pojďme si udělat krátkou rekapitulaci, ať víme, jaký kus cesty jsme společně urazili. Pak přidám ještě pár tipů, jak na to, pokud máte domek mobilní a čeká vás přesun. A na závěr připomenu neodmyslitelné mýty, které kontejnerovou architekturu provází, ale pravdivosti byste v nich nenašli ani za mák.
Společně jsme prošli rozhodnutím, zda základ z přepravního kontejneru umístit na betonové patky, nebo na návěs a ponechat tím domku mobilitu. S oporou v kvalitním půdorysu (který poskytuji na chcisvujdum.cz) jsme rozkreslili, kam přijdou okna i dveře, dvakrát jsme měřili a jednou řezali a vyloupla se nám hrubá stavba. Otvory pak přišly vybrousit a osadit a do našeho vznikajícího domečku jsme mohli vstupovat už hezky dveřmi s klikou a zámkem. Možná je to drobnost, ale stavebníkovi, co na projektu pracuje každou volnou chvíli, to udělá pořádnou radost!
Pak jsem se přesunul na práce v „interiéru“ a vytvořil rošty pod sádrokarton. Vzniklým prostorem mezi ocelovou stěnou a budoucím sádrokartonem jsem ještě natáhl rozvody a mohlo se izolovat. Volba nakonec padla na stříkanou pěnu, i když to znamenalo dlouhé hodiny jejího ořezávání, ale i s tím jsem si poradil. Izolace je zejména pro kontejnerové domky velmi důležitá a není radno ji podcenit. Zbývalo už jen zaklopit sádrokarton a mohl jsem zase na chvíli ven.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět