Pro někoho vysněná romantika, pro jiného nutnost. Bydlení v podkroví má svá specifika, která jedni milují, jiní zatracují. V každém případě prostor se šikminami přináší omezení, jež je potřeba při zařizování interiéru zohlednit. Mimořádný oříšek to může být v případě kuchyně. Ale i ten se dá rozlousknout…
Líbí se vám tento článek?
Pokud se chystáte obývat podkroví, kde je výška nadezdívky víc než dva metry, asi se při navrhování kuchyňské linky zase tolik nenatrápíte. Za optimální výšku nadezdívky v podkroví se nicméně považuje 1250 mm, proto se častěji setkáte s výškou blížící se této hodnotě. Pak vás čeká pečlivé plánování a promýšlení jednotlivých komponentů kuchyňské linky, ať už jde o jejich provedení či umístění. I podkrovní kuchyň by v každém případě měla být světlá, prostorná a funkční, což se při navrhování interiéru v tomto náročném prostoru může zdát obtížné.
Správné místo pro podkrovní kuchyň
V případě kuchyně v podkroví je ideální, je-li umístěna na severní straně, odkud zasahuje pouze rozptýlené světlo, nebo na straně východní, kde slunce svítí jen časně zrána, takže se místnost nepřehřívá. Současně je však nutné zajistit takový přísun přirozeného světla, abyste při něm mohli pracovat co nejdéle bez umělého osvětlení. Pokud není možné umístění okna ve štítové stěně, vynikajícím spojencem budou okna střešní.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět