Zateplení fasád je v dnešní době jedním z důležitých faktorů, díky kterým můžeme výrazně redukovat výdaje za vytápění domácností. Náklady vynaložené na zateplení fasády se vám za krátký čas mnohonásobně vrátí zpět. Nedostatečná tepelná izolace se projevuje rychlým přehříváním interiéru během letních měsíců a tepelnými ztrátami v zimě. Vnějšími stěnami může z domácnosti unikat 30 až 40 procent tepla. Izolace fasády tak významně zlepší nejenom kvalitu bydlení v domě, ale zabrání i úniku tepla a zvyšování spotřeby energií.
Líbí se vám tento článek?
- Zateplení fasády tepelně izolační omítkou
- Zateplení fasády odvětrávanými zateplovacími systémy
- Zateplení fasád kontaktními systémy
- Zateplení fasády transparentní tepelnou izolací
- Zateplení fasády pomocí polystyrenových desek
- Zateplení fasády pomocí minerální vaty
- Dřevovláknitá izolace
- Ekologická konopná izolace
Zateplení fasád, tedy izolace vnější, má jednu zásadní výhodu – nijak nenaruší chod domácnosti. Po rozhodnutí zateplit dům následuje další krok, a sice jaký vybrat izolační materiál a metodu. Vše závisí nejen na rozpočtu, ale i na umístění domu z hlediska vlhkosti prostředí.
Zateplení fasády tepelně izolační omítkou
Metoda zateplení fasády tepelně izolační omítkou patří k metodám nejlevnějším, ale zároveň k nejméně účinným. Tepelně izolační omítka je lehká, má zvýšenou schopnost zateplení oproti klasické jádrové omítce a je skvělým doplňkem pro omítání thermobloků bez dodatečného zateplení. Tyto omítky tvoří mezistupeň mezi běžnými lehčenými omítkami a zateplovacím systémem.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět