Šťastný potomek odcházející z dětského hřiště a rodiče, kteří se těší, že jejich ratolest dnes večer konečně zase jednou půjde brzy spát. Co stojí za touto idylkou?
Líbí se vám tento článek?
Bezpečí dětí je pro všechna hřiště prvořadým kritériem a každý renomovaný výrobce si jej intenzivně hlídá. „Dětské hřiště musí být bezpodmínečně bezpečné pro děti, které si na něm hrají. A je úplně jedno, jestli jde o velké veřejné dětské hřiště s lanovou pyramidou v městském parku, nebo o malou houpačku se skluzavkou pro vnoučata u dědy na zahradě,“ říká Radek Linhart ze společnosti Vladeko.
Není překvapivé, že také požadavky na dětská hřiště definuje příslušná technická norma, a to zejména u hřišť pro veřejná prostranství, tedy školy, obecní úřady, městské parky apod. V případě, že si hodláte postavit vlastní hřiště doma na zahradě, máte mnohem jednodušší situaci než samospráva, nicméně rozhodně se nevyplatí nic podcenit. Řadu věcí si můžete vyrobit svépomocí, ale jistotou je samozřejmě hlavně nákup u renomovaných výrobců a prodejců, kteří nabízejí pouze kvalitní a prověřené herní prvky.
Co patří na dobré hřiště
Součástí každého dětského hřiště by měla být skluzavka, houpačky, prvky pro šplhání a lezení a pískoviště. Kotvení hřišť zajišťují kovové úchyty, které jsou pozinkované. Uvedené úchyty je však třeba rovněž zajistit pevně do země – v praxi jsou zavrtané nebo ještě lépe zalité do betonu.
Velmi zásadním parametrem správně postaveného hřiště je i dostatek místa kolem něj. Takzvaná bezpečnostní dopadová zóna je pojistkou, že dítě si při hře neublíží ani při větším počtu malých návštěvníků.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět