Trpíte zdravotními obtížemi v podobě častého kašle, únavy, chronického nevyspání a bolestí hlavy? Napadlo vás někdy, že na vině může být právě váš interiér? Ukážeme vám některé z příčin, kvůli kterým mohou zdravotní potíže vznikat, a zároveň nabídneme řešení, jak z toho ven.
Líbí se vám tento článek?
V interiéru, a to jak domácím, tak pracovním, trávíte až 90 % svého času. Pokud žijete v domě s nezdravým prostředím, vystavujete se dlouhodobému přímému vlivu rizikových faktorů, způsobujících chronická onemocnění. Mnohé vědecké analýzy dnes ukazují, že jednou z příčin vzniku zdravotních problémů je použitý materiál a vlastní provedení stavby. „Lze tedy říci, že to, jak precizně svůj dům postavíte a jak kvalitní materiály zvolíte, bude v konečném důsledku mít přímý vliv na vaše zdraví,“ varuje Tomáš Sysel z Institutu zdravého bydlení.
Platí tedy, že kořeny toho, jak může budova negativně ovlivnit zdravotní stav našeho organismu, leží pod povrchem použitých materiálů a napojení jednotlivých řemesel.
Nebezpeční podnájemníci
Ovzduší, které dýcháme uvnitř budov, má dvakrát až pětkrát větší koncentraci škodlivin než to venkovní. Pokud byste ho podrobili laboratorním testům, našli byste prach, viry, bakterie, plísně, roztoče, ale i rozpouštědla nebo těkavé organické sloučeniny.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět