BLOG – Stavíme dům, ke kterému nevedou žádné inženýrské sítě. Dům si tak musí vyrobit veškerou potřebnou elektrickou energii ze slunce, uloží si ji v bateriích a následně spotřebuje. Zachytí maximum dešťové vody, kterou lze po přečištění využít třeba ve sprše anebo rovnou ke splachování.
Líbí se vám tento článek?
Náš dům se nezbavuje zbytečně drahocenného tepla, ale přitom se v něm zdravě dýchá a žije. Je to dům, který se snaží žít v symbióze s přírodou, i když je jasné, že to vždy může jít ještě lépe. Přesně takový koncept jsme poslední čtyři roky připravovali a nyní i skutečně stavíme. Tentokrát se budu věnovat stavbě střechy a instalaci oken.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
nebali ste sa zbytocnych tepelnych strat cez velke sklenene plochy, ktore ste pouzili. Aky je pomer tepelne izolacnych vlastnosti Vami pouzitej murovanej konstrukcie a sklenenych ploch na prizemi ? Dakujem J.Kral
Dobrý den,
investor při návrhu poměru prosklených a zděných ploch důvěřoval odborníkům a jejich výpočtům. Navíc prosklené plochy jsou dobře orientované na světové strany a dům má přes ně nemalé solární zisky.
Příjemným efektem je i to, že tvrzená podlaha z cementové stěrky Weber floor, která je v přízemí, sama o sobě vlastně topí – díky tomu, že přes den akumuluje sluneční záření procházející okny.
Vaše redakce