Plavání ve slané vodě nemusí být nutně spojené jen s pobytem u moře. Pořiďte si bazén se slanou vodou a užívejte si této mineralizované koupele celoročně. Prozradíme vám, v čem jsou základní rozdíly oproti klasickému bazénu z hlediska údržby, pořizovacích nákladů a praktičnosti.
Líbí se vám tento článek?
Ponořit se do jiskřivé, osvěžující vody a uniknout realitě horkého letního dne je snem každého, kdo se rozhodl užívat si komfortu vlastního bazénu. Kromě velikosti, tvaru a příslušenství si můžete vybrat i způsob dezinfekce vody podle vlastních preferencí. Vedle klasických bazénů s chlórovanou vodou získávají v posledních letech čím dál víc na oblíbenosti bazény se slanou vodou.
Proč si pořídit bazén se slanou vodou
Nespornou výhodou slané vody je, že nedráždí pokožku ani oči, nevyvolává nežádoucí alergie a má mírné antiseptické účinky. Tvorba chlóru ve slané vodě má navíc za následek nižší koncentraci chloraminů. Právě tyto sloučeniny uvolňují do okolního vzduchu známý nepříjemný chlórový zápach a způsobují zarudnutí očí a podráždění dýchacích cest.
„Hodně lidí nerozlišuje mezi slanou vodou a vodou mořskou. Rád bych to proto uvedl na pravou míru,“ říká Daniel Bareš ze společnosti Albixon. „Voda v moři obsahuje přibližně 6x víc soli, než je běžné v bazénu se slanou vodou. Ta svým složením připomíná spíš lidské slzy. Hlavní výhodou této úpravy totiž není samotná slanost. To zajímavé na tomto řešení je, že zajistí průzračně křišťálovou vodu jako v moři, a přitom funguje velmi jednoduše a ekologicky. Bazénovou vodu chrání před řasami a bakteriemi reakce soli, vody a elektrické energie neboli elektrolýza,“ doplňuje Daniel Bareš.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět