Zahradní domek je ideální pro uskladnění kola, zahradního nábytku, sekačky a nářadí před nepříznivým počasím. Před jeho stavbou je důležité promyslet, jak velký by měl být a z čeho jej postavit.
Líbí se vám tento článek?
Společně s odborníky z Hornbachu jsme připravili 10 odpovědí na otázky, které budete řešit v souvislosti se stavbou zahradního domku ze zakoupené stavebnice.
1. Je potřeba stavební povolení?
Na zahradní domky není nutné mít stavební povolení ani ohlášení, podmínkou je ale dodržet vzdálenost 2 m od hranice sousedního pozemku. Případné změny v plánování byste určitě měli konzultovat jak se sousedy, tak s příslušným stavebním úřadem.
2. Jak velký domek je ideální?
Připravte se na spoustu rozměrů, velikostí a délek, ve kterých se zahradní domky vyrábějí. „Zastavěná plocha se udává v metrech čtverečních a nabízí se od 3 m2 do 33 m2. Výška boční stěny je v nabídce od 186 cm do 207 cm. Tloušťka podlah by měla být minimálně 16 mm, maximálně 19 mm. Zatížení střechy je většinou kolem 80 kg/m2. A důležitá je váha balení kvůli přepravě, která by měla být podle velikosti domku od 100 kg do 860 kg,“ popisuje Richard Klička, odborník z oddělení stavby v projektových marketech Hornbach.
V Hornbachu se dá pořídit například běžný zahradní domek Konsta o úložné ploše 3,17 m2, výšce hřebenu 225 cm, tloušťce stěn 19 mm a hmotnosti balení 210 kg za 10 750 Kč. Jde o stavebnicový systém, který lze velmi snadno smontovat.
Dočtěte tento článek jako člen klubu Můj dům.
Největší komunita majitelů rodinných domů v ČR. Připojte se i vy!
Jste členem? Přihlásit se.
Zeptat se & odpovědět